Субота, 29.02.2020, 08:45
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Тамара Олексіївна Михайлюк
t.a.mihajluk@gmail.com
Микола Іванович Миргородський
mirgorodskiy49@mail.ru
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » 2017 » Вересень » 28 » Читання – найважливіший інструмент навчання
08:33
Читання – найважливіший інструмент навчання

Відповідно до плану роботи навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області 27 вересня 2017 року у Вознесенському професійному ліцеї відбулось засідання секції бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів області.


Від адміністрації з вітальним словом до присутніх звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи навчального закладу Усенко О. А., яка коротко розповіла про історію та сьогодення Вознесенського професійного ліцею, привітала усіх бібліотекарів з професійним святом – Всеукраїнським Днем бібліотекаря, який щорічно відзначають 30 вересня та побажала плідної праці у роботі засідання. Бібліотекарів професійно-технічних закладів області привітали також творчі колективи учнів навчального закладу запальними танцями та українськими піснями.


Бібліотекар Вознесенського професійного ліцею Орлєва Т. П. свій виступ почала словами В. О. Сухомлинського, які стали епіграфом всього засідання: «Без високої культури читання немає ні школи, ні справжньої розумової праці, читання – це найважливіший інструмент навчання та джерело багатого духовного життя». Саме бібліотека, вважає вона, повинна стати центром керівництва читанням учнів, особливо в юнацькому віці. Як допомогти читачеві-підліткові знайти відповідь на виниклі у нього питання, спираючись на книгу? Від бібліотекаря потрібне вміння, використовуючи різноманітні форми і методи спілкування з читачами, керувати процесом читання, прагнучи викликати інтерес у сучасного підлітка до літератури, з тим щоб пробудити в ньому процес самосвідомості, підштовхнути його до вибору духовної моделі поведінки. А керівництво читанням вимагає від бібліотекаря творчості і майстерності, знання літератури і свого читача. Якщо хочеш запалити в дітях іскру, то тобі треба, за словами Сухомлинського, «вміщати в себе ціле море світла». Велику допомогу у роботі з учнями бібліотеці Вознесенського професійного ліцею надає бібліотека № 4 міста Вознесенська. Про це присутнім розповіла директор цієї бібліотеки Долженко І. Я. Учні ліцею користуються послугами не тільки ліцейної бібліотеки, і й міської, тому виникла така тісна співпраця, коли заходи проводять яскраво, цікаво, вони викликають в учнів позитивні враження і бажання звернутись до книги, аби отримати знання та інформацію.


Велику роль у забезпеченні духовного розвитку й саморозвитку особистості відіграє книга. Навчити вмінню читати самостійно, осмислено, звертатись при потребі до книги, підручника або довідкової літератури з метою знайти відповіді при приготуванні домашніх завдань або для виконання творчих завдань – одне із пріоритетних завдань педагогів і бібліотекарів, відзначає бібліотекар Миколаївського вищого професійного училища технологій та дизайну, голова обласної профільної секції Каніщева І. О. Вирішенню цих проблем сприяє їх майстерність залучати учнів до книги, оволодівати культурою читання, закріплювати читацькі навички, розширювати діапазон читацької компетентності. В популяризації основ бібліотечно-бібліографічних знань учнів важливу роль також відіграють бібліотечно-бібліографічні консультації. Під час цих консультацій бібліотекарі дають поради читачеві з якоїсь проблеми, пов’язаної з вибором літератури. Консультації проводяться біля книжкових полиць, виставок, біля каталогів і картотек. Ця форма індивідуальної роботи дуже важлива в спілкуванні з учнями. Система бібліотечно-бібліографічних консультацій підпорядкована формуванню у них свідомого і зацікавленого ставлення до книги, вміння правильно читати книгу, користуватись довідковими виданнями і періодикою.


У засіданні взяв участь бібліотекар відділу соціокультурної діяльності молоді Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва Алієв А. Р. У серпні 2017 року від був учасником Форуму бібліотекарів України та Польщі, який відбувся у Сілезькому воєводстві. Присутні дізналися про досвід роботи польських колег з учнями різного віку, особливо велику увагу пан Андрій приділив формам роботи з популяризації читання серед молоді, видам масової роботи, залученню громадськості до проблем бібліотек.


Досвідом з підготовки та проведення Тижня книги поділилися бібліотекарі Гринько Л. А., Скорик Т. Я., Бойчук О. О., Кукушкіна А. А., Краснова Т. М. інші. Участь в такому заході беруть також викладачі, представники учнівського самоврядування, адміністрація, іноді навіть батьки. У ході Тижня проводиться перевірка стану підручників, а також працює книжкова лікарня. Проводяться бібліотечні уроки на різну тематику. Між учнями різних груп проводиться анкетування для визначення читацьких інтересів. Працюють тематичні книжкові виставки. Разом з викладачем предмета «Художня культура» організовується виставка малюнків до прочитаних творів. Особлива робота покладена на актив бібліотеки, який перевіряє бережливе ставлення до книги. Основне завдання проведення Тижня книги – дати учням максимум інформації з актуальних питань сьогодення, допомогти усвідомити значення інформації для особистого розвитку, сприяти формуванню інтелектуального потенціалу, вміння користуватися інформаційним багажем знань, допомогти глибокому вивченню та засвоєнню матеріалів навчальних програм, вихованню культури читання, звернути увагу на організацію дозвілля засобами книги.


Заключним етапом у роботі засідання стало відвідування музею Є. А. Кібрика, всесвітньо відомого художника-графіка, який народився у Вознесенську. Він був ілюстратором таких відомих творів, як «Кола Брюньон» Р. Ролана, «Тарас Бульба», «Портрет» М. Гоголя та інших, добре відомих у всьому світі. Оригінали багатьох творів передані його дружиною у 1985 році до Вознесенську, де й було засновано музей.


Бібліотекарі ПТНЗ області щиро подякували адміністрації, колективу ліцею за високий рівень організації роботи секції, гостинність, доброзичливість та створення атмосфери справжнього свята.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 232 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 5.0/1
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Інтерактивна карт
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2020