Субота, 29.02.2020, 08:45
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Тамара Олексіївна Михайлюк
t.a.mihajluk@gmail.com
Микола Іванович Миргородський
mirgorodskiy49@mail.ru
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » 2017 » Жовтень » 20 » Як створити ефективну систему мотивації педагогічного колективу до професійного й особистісного самовдосконалення
21:15
Як створити ефективну систему мотивації педагогічного колективу до професійного й особистісного самовдосконалення

Як створити ефективну систему мотивації педагогічного колективу до професійного й особистісного самовдосконалення обговорювали заступники директорів з навчально-методичної роботи (методисти) Миколаївської області

Наше життя – це постійне розширення кордонів і просування вперед. Головним «двигуном» у цьому процесі є наші мотиви – саме вони спонукають до саморозвитку і професійного зростання.

На перший погляд здається, що проблема мотивації розглядається лише в психології, але, якщо придивитися уважніше, побачимо її міждисциплінарний характер: про неї, крім психологів, пишуть соціологи, економісти, менеджери. Якщо ми говоримо про мотивацію педагогів, то додаємо ще й педагогіку.

Мотиваційний процес має особистісний характер. Адже те, що може надихнути на роботу одного, іншого залишить абсолютно байдужим. Тому дуже важливо створити таку систему мотивації, за якої був би можливий подальший розвиток системи освіти.

Щоб навчальний процес був ефективним, необхідно зрозуміти мотивацію співробітників. Лише знаючи те, що спонукає людину до діяльності, які мотиви лежать в основі її діянь, можна виявити ефективну систему форм і методів роботи.

Як мотивувати педагогів, які існують теорії й чинники, що необхідно знати методичній службі для створення ефективної системи мотивації – про все це дізнавалися заступники директорів з навчально-методичної роботи, методисти професійно-технічних навчальних закладів області 19 жовтня 2017 року в ході роботи семінару «Створення ефективної системи мотивації педагога – умова розвитку його професійної майстерності», який був проведений Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області (далі – НМЦ ПТО) на базі Миколаївського професійного ліцею сфери послуг.

Сергієнко Володимир Йосипович, директор Миколаївського професійного ліцею сфери послуг, розкрив питання ролі керівника навчального закладу у створенні ефективної мотиваційної системи (на прикладі роботи з учасниками освітнього процесу у Миколаївському професійному ліцеї сфери послуг).

Учасників семінару ознайомлено з новими нормативними документами щодо організації освітнього процесу та акцентовано увагу на змісті Закону України «Про освіту». Шаповалова Н. В., директор НМЦ ПТО у Миколаївській області, розкрила основні питання, що стосуються професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, її місце та розвиток в контексті положень прийнятого Закону України «Про освіту».

Дячковська Л. К., методист НМЦ ПТО, розкрила теоретичне підгрунтя питання «Мотивація педагогів як один із найважливіших чинників в роботі навчального закладу», провела термінологічну розминку в частині роботи з педагогічним глосарієм. Учасники семінару добирали синоніми до слова «мотив» за допомогою прийому «Асоціативний кущ», поєднували терміни та їх визначення, використовуючи вправу «Пазли».

Із завданнями медіаосвіти у професійно-технічних навчальних закладах, формами її реалізації та правилами орієнтування у сучасному медіапросторі познайомили присутніх методист Миколаївського професійного ліцею сфери послуг Пересунько О. В. та методист НМЦ ПТО Василін В. В. у ході проведення тренінг-курсу «Формування медіа-інформаційної компетентності учасників навчально-виробничого процесу».

З метою забезпечення психолого-педагогічного супроводу семінару в частині формування висновків з вирішення завдань семінару практичний психолог Надбузького професійного аграрного ліцею Дідик О. С. провела психологічний тренінг «Мотиваційна система для педагога як ефективний чинник його саморозвитку і професійного зростання». Учасники семінару виконували вправи «Знайомство», «Гора очікування», «Які ми?», «Похвали себе», «Кольє», обговорювали способи мотивації педагогів до активної педагогічної діяльності. Методисти із задоволенням виконували творчу роботу «Інструменти мотивації», презентували економічні, творчі, ресурсні та статусні способи мотивації.

З метою реалізації зворотного зв’язку проведено «круглий стіл» з проблемних питань семінару та рефлексію.

Учасники семінару відзначили високий рівень колективної творчої роботи адміністрації, педагогів та учнів Миколаївського професійного ліцею сфери послуг при підготовці та проведенні обласного заходу, цінність та актуальність отриманої інформації та додаткових матеріалів.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області виносить подяку адміністрації, педагогічному та учнівському колективам Миколаївського професійного ліцею сфери послуг за сприяння у проведенні обласного заходу.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 268 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 5.0/1
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Інтерактивна карт
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2020