Субота, 29.02.2020, 08:29
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Тамара Олексіївна Михайлюк
t.a.mihajluk@gmail.com
Микола Іванович Миргородський
mirgorodskiy49@mail.ru
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » 2017 » Жовтень » 9 » Педагоги Миколаївщини ділилися досвідом роботи з дітьми з особливими можливостями
12:51
Педагоги Миколаївщини ділилися досвідом роботи з дітьми з особливими можливостями

06 жовтня 2017 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області (далі – НМЦ ПТО) на базі Професійно-технічного училища № 42 (далі – ПТУ № 42) проведено засідання методичної секції педагогічних працівників з професій сільськогосподарського профілю та легкої промисловості професійно-технічних навчальних закладів області (далі – ПТНЗ) «Психологічні особливості та інноваційні підходи взаємодії педагога з учнями з обмеженими можливостями з метою сприяння успішному вирішенню учнями власних проблем» (у формі «круглого столу»).


Учасників заходу привітали учні та директор училища Бенюх Ю. І., який коротко розповів про навчальний заклад, поділився досягненнями та перспективами розвитку закладу на майбутнє. Разом з тим зазначив, що не завжди можна подолати фізичний недолік людини, але потрібно зробити все, щоб навчити дітей з певними вадами осмислено і продуктивно самореалізуватись у суспільстві.


Учасників засідання ознайомили з новими нормативними документами щодо організації освітнього процесу, що регламентують діяльність педагогічних працівників з професій сільськогосподарського профілю та легкої промисловості професійно-технічних навчальних закладів області у поточному навчальному році; акцентовано увагу на змісті Закону України «Про освіту» та питаннях, що стосуються професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, її місце у системі освіти в цілому, сертифікація професійної діяльності педагога тощо.


Лагутіна В. В., методист НМЦ ПТО, ознайомила учасників заходу з методичним підходом щодо формування готовності педагога до роботи з учнями з особливими освітніми потребами з врахуванням психологічних особливостей та інноваційних підходів.

З метою реалізації практичної складової заходу презентовано досвід роботи викладачів та майстрів виробничого навчання ПТНЗ області з реалізації таких проблемних питань:

• «Соціально-психологічна адаптація та підготовка до самостійного життя дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з обмеженими можливостями (Федоренко Л. А., викладач філії Надбузького професійного аграрного ліцею);

• «Врахування соціально-педагогічних аспектів взаємодії педагога з учнями з метою успішного вирішення учнями з обмеженими можливостями власних проблем» (Бенюх А. В., соціальний педагог ПТУ № 42);

• «Робота педагогічного колективу училища щодо працевлаштування випускників – дітей з обмеженими можливостями» (Вдовиченко В. М., старший майстер ПТУ № 42);

• «Адаптація учнів з обмеженими можливостями першого курсу в умовах проживання в гуртожитку» (Войденко Н. Е., вихователь ПТУ № 42);

• «Забезпечення умов для здійснення якісного психологічного супроводу адаптації учнів з обмеженими можливостями до навчання, проживання в гуртожитку ПТНЗ та вирішення власних проблем (Мойсеєнко О. В., психолог ПТУ № 42).


Учасники засідання мали можливість познайомитися з учнями з обмеженими можливостями, зокрема з творчістю учениці Ірини Солопієнко, яка навчається за професією Швачка. Вишивальниця. В позаурочний час Ірина захоплюється вишивкою та продемонструвала свої кращі роботи.


З метою розширення кругозору учасників заходу організовано екскурсію до Свято-Михайлівського Пелагіївського монастиря (православного жіночого монастиря Миколаївської та Вознесенської єпархії Української Православної церкви), де всі присутні мали можливість відвідати «урок духовності».

З метою реалізації зворотного зв’язку проведено круглий стіл з проблемних питань засідання секції та рефлексію – висновки стали підґрунтям для оцінювання результативності проведеного заходу та є інструментарієм для визначення пріоритетних напрямків діяльності та подальшого планування роботи семінару.


У ході обміну досвідом висвітлювалися питання підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників професій за якими навчаються учні з обмеженими можливостями шляхом комплектації повноцінних груп, що дає можливість збільшити строк навчання для опанування дійсно корисними для них знаннями, вміннями і навичками, досягнення максимально доступного їм рівня життєвої компетенції, освоєння необхідних форм соціальної поведінки, здатними реалізувати їх в умовах сім'ї та громадянського суспільства.


По завершенні засідання учасники оцінили корисність отриманої інформації та висловили слова щирої вдячності адміністрації, педагогічному колективу Професійно-технічного училища № 42 за гостинність і сприяння у роботі.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 250 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Інтерактивна карт
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2020