Четвер, 26.04.2018, 03:00
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Тамара Олексіївна Михайлюк
t.a.mihajluk@gmail.com
Микола Іванович Миргородський
mirgorodskiy49@mail.ru
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №33
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » 2016 » Лютий » 11 » Працюємо над оновленням державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій
13:59
Працюємо над оновленням державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій

Відповідно до ст. 32-35 Закону України «Про професійно-технічну освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року № 1135 «Про затвердження Державного стандарту професійно-технічної освіти», з метою оновлення змісту професійно-технічної освіти відповідно до змін у науці, техніці, технологіях виробництва чи сфері послуг, організації праці щороку Міністерством освіти і науки України провадиться робота щодо оновлення державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій.

Державний стандарт професійно-технічної освіти встановлює державні вимоги до змісту професійно-технічної освіти, рівня професійної кваліфікації випускників професійно-технічних навчальних закладів, основних обов'язкових засобів навчання та освітнього рівня вступників до зазначених закладів.

Державний стандарт професійно-технічної освіти застосовується з метою: проведення єдиної державної політики у сфері професійно-технічної освіти; забезпечення в усіх регіонах і в різних галузях економіки еквівалентності професійно-технічної освіти і визнання кваліфікації та документів про професійно-технічну освіту; розвитку єдиного освітнього простору в Україні; забезпечення належної підготовки робітничих кадрів, висококваліфікованих робітників (молодших спеціалістів) шляхом регламентації вимог до ефективності професійно-технічної освіти і удосконалення системи контролю за діяльністю професійно-технічних навчальних закладів; створення нормативної бази для функціонування ступеневої професійно-технічної освіти в системі багаторівневої освіти громадян; усунення відмінностей у змісті підготовки конкурентоспроможних на ринку праці кваліфікованих робітників та у термінології, що використовується у професійно-технічній освіті.

У 2015 році було затверджено 78 державних стандартів професійно-технічної освіти з різних робітничих професій (далі – ДСПТО).

До роботи щодо розробки й оновлення ДСПТО, яку координує сектор прогнозування потреб у професійних навичках відділу професійної освіти та тренінгів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», залучаються навчально (науково)-методичні центри (кабінети) професійно-технічної освіти та професійно-технічні навчальні заклади усіх регіонів України, зокрема й Миколаївщини. Відповідно до листа департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України від 29.12.2015 № 3-8-891-15 нашій області визначені для оновлення змісту ДСПТО з професій «Електромонтажник силових мереж та електроустаткування» та «Перукар (перукар-модельєр)».

Із метою організації роботи з оновлення ДСПТО у 2016 році створено творчі групи, персональний склад яких затверджено наказом департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації від 12.01.2016 № 11 «Про затвердження складу творчих груп з розробки державних стандартів професійно-технічної освіти з робітничих професій у 2016 році».

До складу творчих груп увійшли методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області, керівники та педагогічні працівники Вознесенського професійного ліцею, Миколаївського професійного суднобудівного ліцею, ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Миколаїв», Миколаївського професійного ліцею сфери послуг, ДНЗ «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну».

Наразі відбулися засідання творчих груп, у ході яких їх члени ознайомилися з нормативними документами з питань розробки ДСПТО, обговорили кваліфікаційні та освітньо-кваліфікаційні характеристики (далі – ОКХ) з професій, зміни, що необхідно внести до ОКХ відповідно до змін у науці, техніці, технологіях виробництва, сфері послуг. Свої пропозиції щодо оновлених ОКХ творчі групи направлять на погодження до відділу професійної освіти та тренінгів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 333 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Департамент ПТО
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика-2016
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2018