Субота, 29.02.2020, 02:58
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Тамара Олексіївна Михайлюк
t.a.mihajluk@gmail.com
Микола Іванович Миргородський
mirgorodskiy49@mail.ru
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » 2016 » Лютий » 11 » Працюємо над оновленням державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій
13:59
Працюємо над оновленням державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій

Відповідно до ст. 32-35 Закону України «Про професійно-технічну освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 року № 1135 «Про затвердження Державного стандарту професійно-технічної освіти», з метою оновлення змісту професійно-технічної освіти відповідно до змін у науці, техніці, технологіях виробництва чи сфері послуг, організації праці щороку Міністерством освіти і науки України провадиться робота щодо оновлення державних стандартів професійно-технічної освіти з конкретних робітничих професій.

Державний стандарт професійно-технічної освіти встановлює державні вимоги до змісту професійно-технічної освіти, рівня професійної кваліфікації випускників професійно-технічних навчальних закладів, основних обов'язкових засобів навчання та освітнього рівня вступників до зазначених закладів.

Державний стандарт професійно-технічної освіти застосовується з метою: проведення єдиної державної політики у сфері професійно-технічної освіти; забезпечення в усіх регіонах і в різних галузях економіки еквівалентності професійно-технічної освіти і визнання кваліфікації та документів про професійно-технічну освіту; розвитку єдиного освітнього простору в Україні; забезпечення належної підготовки робітничих кадрів, висококваліфікованих робітників (молодших спеціалістів) шляхом регламентації вимог до ефективності професійно-технічної освіти і удосконалення системи контролю за діяльністю професійно-технічних навчальних закладів; створення нормативної бази для функціонування ступеневої професійно-технічної освіти в системі багаторівневої освіти громадян; усунення відмінностей у змісті підготовки конкурентоспроможних на ринку праці кваліфікованих робітників та у термінології, що використовується у професійно-технічній освіті.

У 2015 році було затверджено 78 державних стандартів професійно-технічної освіти з різних робітничих професій (далі – ДСПТО).

До роботи щодо розробки й оновлення ДСПТО, яку координує сектор прогнозування потреб у професійних навичках відділу професійної освіти та тренінгів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», залучаються навчально (науково)-методичні центри (кабінети) професійно-технічної освіти та професійно-технічні навчальні заклади усіх регіонів України, зокрема й Миколаївщини. Відповідно до листа департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України від 29.12.2015 № 3-8-891-15 нашій області визначені для оновлення змісту ДСПТО з професій «Електромонтажник силових мереж та електроустаткування» та «Перукар (перукар-модельєр)».

Із метою організації роботи з оновлення ДСПТО у 2016 році створено творчі групи, персональний склад яких затверджено наказом департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації від 12.01.2016 № 11 «Про затвердження складу творчих груп з розробки державних стандартів професійно-технічної освіти з робітничих професій у 2016 році».

До складу творчих груп увійшли методисти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області, керівники та педагогічні працівники Вознесенського професійного ліцею, Миколаївського професійного суднобудівного ліцею, ДНЗ «Вище професійне училище №7 м. Миколаїв», Миколаївського професійного ліцею сфери послуг, ДНЗ «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну».

Наразі відбулися засідання творчих груп, у ході яких їх члени ознайомилися з нормативними документами з питань розробки ДСПТО, обговорили кваліфікаційні та освітньо-кваліфікаційні характеристики (далі – ОКХ) з професій, зміни, що необхідно внести до ОКХ відповідно до змін у науці, техніці, технологіях виробництва, сфері послуг. Свої пропозиції щодо оновлених ОКХ творчі групи направлять на погодження до відділу професійної освіти та тренінгів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 496 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Інтерактивна карт
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2020