Вівторок, 02.06.2020, 15:52
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Тамара Олексіївна Михайлюк
t.a.mihajluk@gmail.com
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » 2018 » Вересень » 22 » Працюємо за новими програмами
19:23
Працюємо за новими програмами

Методи формування ключових і предметних компетентностей за новими програмами, шляхи отримання очікуваних результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів та компетентнісний потенціал навчального предмета «Фізика і астрономія» обговорювали на засіданні обласної методичної секції викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти 19 вересня 2018 року на базі Вищого професійного училища № 21 м. Миколаєва.

До участі у заході долучилися працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а саме Ліскович Олена Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій, яка спільно з Савовою Мариною Миколаївною, викладачем Надбузького професійного аграрного ліцею, висвітлили питання «Компетентнісний підхід як базова ідея реформування освіти в Україні. Реалізація компетентнісного підходу при вивченні фізики і астрономії шляхом формування предметних і ключових компетентностей. Аналіз структури та змісту нової навчальної програми».

Архипов Сергій Володимирович, викладач ВПУ № 21 м. Миколаєва, провів майстер-клас «Особливості впровадження елементів STEM орієнтованої освіти при викладанні фізики на компетентнісних засадах», розкрив особливості зазначеної технології у формуванні уміння учнів використовувати набуті знання не тільки у галузі фізики, а й у інших споріднених предметах, що є необхідним фактором для формування важливих життєвих компетентностей, продемонстрував можливості та сферу застосування україномовного ресурсу Міжпредметного лабораторного комплексу Національного центру «Мала академія наук України» «МАНЛаб».

Викладач Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг Анісімова Лілія Анатоліївна ознайомила присутніх з методичним підходом до реалізації наскрізних змістових ліній на уроках фізики і астрономії, звернула увагу присутніх на те, що наскрізні лінії «Громадянська відповідальність», «Екологічна безпека і сталий розвиток», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість і фінансова грамотність» на уроках мають забезпечити формування ціннісних і світоглядних орієнтацій учня, що визначають його поведінку в життєвих ситуаціях, на прикладах показала форми і методи реалізації закладеної ідеї через розв’язування практико-орієнтованих задач, ситуативних вправ, проектної діяльності тощо.

Свидро Валерій Павлович, викладач Єланецького професійного аграрного ліцею, розповів про шляхи отримання очікуваних результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів (знаннєвий, діяльнісний та ціннісний компоненти) в процесі опанування знань з фізики і астрономії, продемонстрував саморобні прилади, виготовлені учнями під час підготовки навчальних проектів.

Дячковська Людмила Кирилівна, методист НМЦ ПТО у Миколаївській області, з метою підкріплення теоретичного підгрунтя практичною складовою провела практичну роботу щодо розробки плану уроку з дотриманням його обов’язкових компонентів. Викладачі працювали в групах, пропонували певну послідовність дій при підготовці до уроку, визначали основні елементи уроку, форми освітнього процесу, форми і методи навчання, які забезпечують досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у нових програмах.

З метою реалізації зворотного зв’язку проведено рефлексію – висновки стали підґрунтям для оцінювання результативності проведеного заходу та є інструментарієм для визначення пріоритетних напрямків діяльності та подальшого планування роботи секції.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області дякує адміністрації, педагогічному та учнівському колективам Вищого професійного училища №21 за високий рівень підготовки та проведення обласного заходу.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 232 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Інтерактивна карт
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2020