Субота, 29.02.2020, 08:44
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Тамара Олексіївна Михайлюк
t.a.mihajluk@gmail.com
Микола Іванович Миргородський
mirgorodskiy49@mail.ru
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » 2017 » Листопад » 2 » Сучасний підхід до організації роботи методичної комісії, спрямованої на реалізацію змісту професійно-технічної освіти
07:54
Сучасний підхід до організації роботи методичної комісії, спрямованої на реалізацію змісту професійно-технічної освіти

Сучасний підхід до організації роботи методичної комісії, спрямованої на реалізацію змісту професійно-технічної освіти обговорювали учасники засідання методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання ПТНЗ Миколаївської області з професій сфери торгівлі

Посилення вимог виробництва до якості професійного навчання робітничих кадрів потребує не лише розробки та оновлення Державних стандартів професійно-технічної освіти (далі – ДСПТО), підготовка кваліфікованих робітників за якими є актуальною для певного регіону, а й пошуку оптимальних шляхів для реалізації основних напрямків змісту професійної (професійно-технічної освіти).

З огляду на актуальність питання, з метою забезпечення інформаційно-методичного супроводу щодо вироблення єдиного підходу до процесу реалізації основних напрямків змісту професійної (професійно-технічної освіти) в роботі методичної комісії 31 жовтня 2017 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області (далі – НМЦ ПТО) на базі ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей» (далі – ДНЗ «Южноукраїнський ПЛ») проведено засідання методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів області (далі – ПТНЗ), які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з професій сфери торгівлі

«Сучасний підхід до організації роботи методичної комісії, спрямованої на реалізацію змісту професійної (професійно-технічної освіти)».

Основна мета засідання методичної секції – підвищення інформаційної та професійної компетентності викладачів і майстрів виробничого навчання з питань реалізації основних напрямків змісту професійної (професійно-технічної освіти) шляхом сучасного підходу до організації роботи методичної комісії (в тому числі із застосуванням ресурсних можливостей програмного забезпечення).

Захід відкрили Невідомий Сергій Вікторович, директор ДНЗ «Южноукраїнський ПЛ», який ознайомив присутніх з основними фактами з історії міста Южноукраїнськ та безпосередньо перспективами розвитку навчального закладу в сучасних економічних умовах, та Савчук Ірина Вікторівна, методист НМЦ ПТО, познайомивши з основними завданнями методичної секції.

У ході засідання секції учасників ознайомлено з новими нормативними документами щодо організації навчально-виробничого процесу та акцентовано увагу на змісті Закону України «Про освіту» (прийнято 05.09.2017; набрання чинності 28.09.2017), розкрито основні питання, що стосуються професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, її місце у системі освіти в цілому, сертифікація професійної діяльності педагога тощо.

Для всіх учасників секції в рамках знайомства Юрій Ірина Вікторівна, голова методичної комісії даного профілю ДНЗ «Южноукраїнський ПЛ», провела огляд навчально-матеріальної бази з професії Продавець продовольчих товарів, Продавець непродовольчих товарів.

У ході засідання методист НМЦ ПТО Савчук Ірина Вікторівна ознайомила присутніх з сучасним підходом до організації роботи методичної комісії та реалізації нормативної-правової складової в системі планування, організації, проведення та оформлення результатів роботи методичної комісії, спрямованої на реалізацію змісту професійно-технічної освіти, як складової забезпечення умов для якісної підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника та удосконалення компетентності педагогів з професій Контролер-касир, Продавець продовольчих товарів, Продавець непродовольчих товарів.

Методист ДНЗ «Южноукраїнський ПЛ» Савченко Світлана Іванівна спільно з викладачем Юрій Іриною Вікторівною поділилися досвідом роботи щодо реалізації єдиної методичної проблеми навчального закладу в контексті компетентісного підходу до організації навчального процесу у роботі ліцейної методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання з професій сфери торгівлі.

З метою практичної реалізації завдань засідання методичної секції голова методичної комісії, майстер виробничого навчання/викладач ДНЗ «Южноукраїнський ПЛ» Юрій Ірина Вікторівна провела відкрите засідання методичної комісії з професій сфери торгівлі «Ми це робимо так»!, порядком денним якого було передбачено відпрацювання двох питань:

1. Про формування плану роботи з обдарованими та здібними учнями (обговорення тематики учнівських проектів, курсових робіт, творчих завдань).

2. Про здійснення аналізу рівня знань учнів, необхідних для опанування майбутньої професії Продавець продовольчих товарів (за результатами проведення діагностичної контрольної роботи з базових предметів (хімія, біологія) та наявності знань з життєвого досвіду в гр. 33 ПР).

За результатами розгляду першого питання порядку денного відкритого засідання методичної комісії дійшли висновку, що програма роботи з обдарованими та здібними учнями повинна бути спрямована на виконання таких завдань:

• поглиблений рівень знань з предметів професійно-теоретичної підготовки;

• формування та розвиток в учнів життєвої компетентності;

• формування компетентностей, яких потребує сьогодні суспільство (технологічна, комунікативна, соціальна, інформаційна);

• готовність до вирішення проблемних ситуацій.

За результатами розгляду другого питання порядку денного відкритого засідання методичної комісії дійшли висновку, що учні мають недостатній рівень знань з хімії. Разом з тим, відповіді на запитання, пов'язані з життєвим досвідом, в учнів викликали менше труднощів.

Зроблено висновок, що при подальшому вивченні предмета «Товарознавство продовольчих товарів» більш детально зупинитися на хімічному складі продуктів, значенні вітамінів та мінеральних речовин для життєдіяльності організму людини.

В умовах інформатизації навчального процесу на допомогу педагогічним працівникам в частині організації освітнього процесу стали ресурсні можливості програмного забезпечення, використовуючи які кожен має можливість долучитися до якісної організації роботи методичної комісії.

З цією метою Гетьманець Жанна Віталіївна, викладач предмета «Інформаційні технології» ДНЗ «Южноукраїнський ПЛ», розкрила шляхи використання ресурсних можливостей програмного забезпечення та хмарних сервісів GOOGLE в роботі методичної комісії, спрямованої на реалізацію змісту професійно-технічної освіти, та показала на практиці яким чином можна використовувати в роботі.

Старинець Наталія Володимирівна, викладач Вознесенського професійного ліцею, поділилася досвідом роботи щодо інноваційного підходу до здійснення систематизації комплексно-методичного забезпечення (далі – КМЗ) шляхом використання ресурсних можливостей програмного забезпечення (на прикладі практичного досвіду роботи Вознесенського професійного ліцею, пілотного ПТНЗ, в частині систематизації КМЗ з професій сфери торгівлі).

Проаналізовано результати обласного конкурсу на краще навчально-методичне забезпечення з предметів професійно-теоретичної підготовки та виробничого навчання професій сфери торгівлі серед професійно-технічних навчальних закладів Миколаївської області.

З метою належного рівня підготовки до проведення на базі ДНЗ «Южноукраїнський ПЛ» (лютий 2018 року) II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії Продавець продовольчих товарів проведено нараду з адміністрацією навчального закладу, викладачами та майстрами виробничого навчання.

Доброзичлива, гостинна обстановка сприяли діловій атмосфері, результативності роботи та обміну власним досвідом між всіма учасниками заходу.

Від імені всіх членів обласної методичної секції висловлено щиру подяку адміністрації навчального закладу за високий рівень організації та проведення заходу.

Переглядів: 396 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Інтерактивна карт
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2020