Субота, 29.02.2020, 01:59
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Тамара Олексіївна Михайлюк
t.a.mihajluk@gmail.com
Микола Іванович Миргородський
mirgorodskiy49@mail.ru
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » 2019 » Вересень » 27 » Відбулося засідання обласної методичної секції педпрацівників ЗП(ПТ)О з професій медичного та соціального обслуговування
08:23
Відбулося засідання обласної методичної секції педпрацівників ЗП(ПТ)О з професій медичного та соціального обслуговування

Формування професійних компетентностей здобувачів освіти – головне завдання закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О).

З метою обміну досвідом щодо шляхів реалізації зазначеного напряму діяльності ЗП(ПТ)О 25 вересня 2019 року зібралися у Державному навчальному закладі «Вище професійне училище № 7 м. Миколаїв» педагогічні працівники ЗП(ПТ)О Миколаївської області, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з професій медичного та соціального обслуговування, а саме: Соціальний робітник, Нянька, Молодша медична сестра з догляду за хворими, Гувернер, Покоївка, Портьє. Засідання методичної секції з теми «Формування професійних компетентностей здобувачів освіти шляхом впровадження сучасних технологій в освітній процес» організоване Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області (далі – НМЦ ПТО у Миколаївській області).

Учасників заходу привітала, побажала їм плідної праці, а також представила «візитну картку» освітнього закладу Секкер Галина Олександрівна – в. о. директора ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Миколаїв».

З досвідом роботи методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання професій сфери послуг і промисловості ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Миколаїв» щодо реалізації компетентнісного підходу у формуванні професійних компетенцій кваліфікованих робітників, що здобувають професію Молодша медична сестра з догляду за хворими, ознайомила Нестерчук Т. О., викладач, голова методичної комісія. У своїй доповіді Тетяна Олександрівна віддала перевагу висвітленню питань щодо планування роботи комісії на рік, організації упровадження стандартів професійної (професійно-технічної) освіти на основі компетентнісного підходу з професії; упровадження елементів дуальної форми здобуття освіти із зазначеної професії та співпраці з соціальним партнером – Комунальним некомерційним підприємством Миколаївської міської ради «Міська лікарня швидкої медичної допомоги» (директор – Дем’янов Олександр Євгенович); організації виконання здобувачами освіти творчих робіт як альтернативі дипломним.

Нестерчук Т. О. ознайомила присутніх з «родзинками» власного досвіду щодо застосування сучасних методів, форм і технологій навчання у ході теоретичної підготовки. Вона обрала цікаву форму подачі матеріалу – запросила колег стати її учнями. Таким чином, педагоги змогли не тільки ознайомитися з теоретичним підґрунтям, але й практично відпрацювати досвід.

Фрагменти уроків виробничого навчання з тем «Заміна натільної і постільної білизни важкохворому», «Транспортування і перекладання пацієнта» та «Догляд за дитиною від народження до трьох років (Проведення гігієнічних процедур)» продемонстрували майстри виробничого навчання з професій Молодша медична сестра з догляду за хворими та Нянька (спеціалізація: нянька (піклування та догляд за дітьми від народження до 3-х років) Борисюк Оксана Петрівна та Авраменко Ганна Вікторівна. Наставникам допомагали здобувачі освіти Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 7 м. Миколаїв», які опанували професію Молодша медична сестра з догляду за хворими за робочим навчальним планом з елементами дуальної форми навчання. Наразі дівчата опановують професію Нянька.

Зарицька Галина Олександрівна, майстер виробничого навчання Вищого професійного училища № 21 м. Миколаєва, поділилася своїми «секретними» методами формування професійно-комунікативної компетентності учнів освітнього закладу, які опановують професію Соціальний робітник.

Цікавою, насиченою й інтригуючою була доповідь на тему «Психологічні знання як фундаментальна основа підготовки кваліфікованих робітників соціальної сфери» Алфер’євої Тетяни Вікторівни, соціального педагога Вищого професійного училища № 21 м. Миколаєва.

Катрушенко Анатолій Петрович, майстер виробничого навчання Надбузького професійного аграрного ліцею з професії Соціальний робітник, ознайомив присутніх з творчим проектом випускниці закладу, представленим у червні поточного року на навчально-практичній конференції обласного центру по роботі зі здібною молоддю ЗП(ПТ)О області, про необхідність надання соціальними робітниками послуг своїм підопічними щодо опанування сучасними комунікаційними засобами, комп’ютерною технікою, навчання їх створенню власної сторінки в соціальних мережах, її наповненню, спілкуванню через мобільні додатки, програми.

Представники Вищого професійного училища № 21 м. Миколаєва, розробники проекту стандарту професійної (професійно-технічної) освіти з професії Соціальний робітник, запропонували до робочих навчальних програм з предметів вводити зазначені компетентності як додаткові.

Учасниками обговорені шляхи упровадження в освітній процес ЗП(ПТ)О стандартів професійної (професійно-технічної) освіти з робітничих професій, розроблених на основі компетентнісного підходу, роль методичної комісії у розроблені навчально-методичної документації, розроблену зазначену документацію.

Педагоги оглянули виставку творчих напрацювань своїх колег і здобувачів освіти, організовану членами методичної комісії викладачів та майстрів виробничого навчання професій сфери послуг і промисловості ДНЗ «Вище професійне училище № 7 м. Миколаїв».

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області виносить подяку адміністрації та педагогічному колективу Державного навчального закладу «Вище професійне училище № 7 м. Миколаїв» за високий рівень організації й проведення засідання, сприятливу й затишну атмосферу.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 79 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Інтерактивна карт
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2020