Вимоги до сучасного уроку обговорили педагоги закладів професійної освіти Миколаївської області, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з професії Слюсар з ремонту автомобілів
23 листопада 2017 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області на базі Державного навчального закладу «Баштанський професійний ліцей» проведене засідання методичної секції викладачів предметів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання закладів професійної освіти області, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з професії Слюсар з ремонту автомобілів, з теми: «Урок – основна форма підготовки кваліфікованого робітника. Вимоги до сучасного уроку».
Шваб Микола Олександрович, директор ліцею, ознайомив учасників заходу з навчальним закладом, особливостями його функціонування в сучасних економічних умовах, перспективами розвитку.
Присутні ознайомилися з основними положеннями Закону України «Про освіту»; розглянули досвід вітчизняних та зарубіжних вчених, які пропонують інші форми організації навчального процесу поряд із традиційними уроками; обговорили роль уроку як основної форми підготовки кваліфікованого робітника, концепцію та вимоги до сучасного уроку теоретичного та виробничого навчання, комплексно-методичне забезпечення сучасного уроку; визначили інноваційні підходи до організації навчально-пізнавального процесу, які допомагають подолати розрив між освітою та вимогами життя і дозволять істотно активізувати розумову та пізнавальну діяльності учнів, підвищити інтерес до навчальних предметів.
Члени обласної секції відвідали й обговорили бінарний урок (інтеграція виробничого навчання з предметом «Спеціальна технологія»), проведений викладачем Івановим Віталієм Олеговичем та майстром виробничого навчання Луценком Геннадієм Васильовичем, у ході якого педагоги, застосовуючи сучасні освітні технології, продемонстрували, як у тісному зв'язку з навчанням прищеплюють учням стійкий інтерес до вивчення предмету, професії.
Члени секції визначили результативність застосованих на уроці методів та форм навчання, розглянули психологічну і методичну сумісність викладачів, яка грає не останню роль у підготовці й проведенні бінарного уроку.
З метою реалізації зворотного зв’язку учасники секції взяли участь у засіданні «круглого столу» за темою засідання, у ході якого обмінялися власним досвідом щодо розробки, систематизації й використання сучасних форм і методів навчання для формування всебічно розвиненої людини, активної особистості, здатної до ефективної продуктивної діяльності в певній сфері, поділилися своїми знахідками й «родзинками».
Учасники семінару відвідали станцію технічного обслуговування «Аvtopilot» та ознайомилися із технологічним процесом обслуговування автотранспортних засобів, основними тенденціями розвитку ринку у сфері обслуговування автомобілів.
Завершилось засідання тренінгом зі створення позитивного мікроклімату у педагогічному колективі.
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області виносить подяку адміністрації та педагогічному колективу Державного навчального закладу «Баштанський професійний ліцей» за надану допомогу в організації й проведенні заходу! |