Субота, 29.02.2020, 03:05
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Тамара Олексіївна Михайлюк
t.a.mihajluk@gmail.com
Микола Іванович Миргородський
mirgorodskiy49@mail.ru
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Календар
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » 2017 » Вересень » 21 » Вивчаємо маловідомі сторінки історії Миколаївщини
15:16
Вивчаємо маловідомі сторінки історії Миколаївщини

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного Центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області 20 вересня 2017 року відбулося засідання секції викладачів історії ПТНЗ області у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми».


Від імені адміністрації присутніх привітала вчений секретар музею Животовська В. В., яка коротко розповіла історію музею. Відповідно до Указу Президента України № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1920 років» 2017 рік – Рік Української революції 1917-1921 років. Саме подіям української революції та національно-визвольним змаганням 1917-1921 років на Миколаївщині присвячено виставку «Предтечі Вольності Святої» в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї.


Документи, сімейні реліквії, фотографії, рідкісні експонати в дванадцяти вітринах подають ретроспективу розвитку національної ідеї на теренах Миколаївщини в ХХ-ХХІ ст. Основна мета виставки – розповісти про найвизначніші події та видатних земляків, що своєю працею і життям створили підґрунтя для створення незалежної української держави.


Вперше в музеї окремим розділом представлені матеріали і експонати, що висвітлюють події Української революції 1917 року і національно-визвольних змагань 1918-1921років на Миколаївщині. Для розкриття цієї теми представлені матеріали з фондів музею і приватних колекцій, що раніше не експонувались.


Поштові листівки з видами міста Миколаєва 1914 року відкривають цей розділ. Фото «Николаевъ. Вогзал», «Палац у Спаському», «Елеватор», «Въезд в каботажную гавань» дають можливість відвідувачам «перенестись у часі» і побачити місця, де розгорнулись революційні події. Особливе місце займає унікальна знахідка 2015 року – книга Вальтера Феста «Миколаїв – останній оплот німецької армії на Чорному морі». Вальтер Фест – керівник прес-служби Миколаївського німецького військового гарнізону – видав свою книгу в 1919 р., одразу після Першої світової війни. В ній він досить детально описує життя миколаївців під час німецької окупації з березня 1918 року, дає широку картину економічного і політичного життя міста. Книгу знайшов і придбав у Німеччині миколаївський краєзнавець Юрій Любаров. Після кропіткої роботи перекладачів книгу було видано російською мовою і презентовано громадськості в квітні 2016 року.


Науковий співробітник музею Теряник М. О. на високому професійному рівні ознайомила викладачів з експозицією виставки, пов’язавши події української революції з подіями у Миколаєві. Вона також представила до уваги присутніх презентацію «Українська революція на Миколаївщині», яка стане в нагоді під час проведення уроків краєзнавчої тематики.


Перед викладачами виступив запрошений на засідання керівник обласного центру наукових досліджень та редакційно-видавничої діяльності, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, кандидат історичних наук Макарчук С. С. Він презентував шосту книгу видання науково-документальної серії «Реабілітовані історією» історико-меморіального серіалу «Книга Пам’яті України», багатотомного видання, покликаного служити відновленню історичної справедливості, ґрунтовному висвітленню трагічних подій в історії України, повернути їй незаслужено забуті імена державних діячів, звичайних людей, вшанувати тих, хто боровся за свободу і незалежність України. На підставі документів, виявлених та опрацьованих у Центральному державному архіві громадських об’єднань України, Галузевому державному архіві СБУ, державних архівів Одеської та Херсонської областей були висвітлені маловідомі аспекти історії Миколаївщини. Науковці дослідили життєвий шлях та боротьбу отамана Кирила Лихо-Бондарука, розкрили масштаби повстанського руху на Півдні України, оприлюднили трагічні подробиці щодо репресій громадських та політичних організацій, представників духовенства, мирян наприкінці 1920-х початку 1930-х років.Досвідом роботи з питання «Використання відео та аудіо сюжетів на уроках історії як засобу допомоги у викладанні нового матеріалу» поділились викладачі Корнієнко В. В., Сопинська Т. М., інші.
Присутні щиро подякували працівникам музею за високий рівень організації роботи засідання, висловили побажання подальшої плідної співпраці.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 302 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Інтерактивна карт
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2020