close

16:27
Проведено чергове онлайн-засідання навчально-методичної Ради при НМЦ ПТО у Миколаївській області

07 березня 2024 року проведено чергове онлайн-засідання навчально-методичної Ради при Навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти у Миколаївській області (далі – Рада).

Пріоритетною метою Ради є пошук оптимальних, індивідуально-орієнтованих шляхів удосконалення показників ефективності, які безпосередньо впливають на якість результатів освітнього процесу, формування ключових і професійних компетентностей здобувачів освіти та підвищення інституційної спроможності закладів професійної (професійно-технічної) освіти області до ефективної реалізації державної політики, спрямованої на якісне надання освітніх послуг та підвищення престижності професій.

Розглянуто низку актуальних питань, зокрема «Про виконання нормативних документів щодо організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти» (Вище професійне училище суднобудування м. Миколаєва, Миколаївський професійний промисловий ліцей).

Акцентовано увагу на дотриманні нормативних передумов, забезпеченні організаційно-плануючого, фінансово-плануючого етапів в комплексній системі організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників та стану реалізації їх права на самостійне обрання додаткових форм, видів, напрямів та суб’єктів надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації.

Зосереджено увагу на комплексному аналізі питання «Про організацію профорієнтаційної роботи у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області. Детально проаналізовано стан профорієнтаційної роботи в ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей».

Серед рекомендацій, наданих членами Ради, – удосконалення методики організації та проведення профорієнтаційної роботи (заходи для різновікової категорії), використання незалежного інструментарію на етапі планування роботи методичної комісії з реалізації профорієнтаційного напрямку, проєктування профорієнтаційної траєкторії закладів освіти, спрямованої на охоплення різної категорії потенційних здобувачів освіти, зокрема з числа незайнятого населення, ВПО, осіб з інвалідністю, як передумови розширення кола освітньої діяльності закладів освіти в частині здійснення підготовки кваліфікованих робітників за різними видами підготовки: «первинна професійна підготовка», «професійне (професійно-технічне) навчання», «перепідготовка» та «підвищення кваліфікації» (з врахуванням індивідуальних потреб та запитів населення, вимог ринку праці регіонального та всеукраїнського рівня).

Розглянуто передумови та шляхи реалізації практичних аспектів застосування Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 800 зі змінами і доповненнями, внесеними згідно з постановою КМУ від 27.12.2019 № 1133 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» в частині дотримання норм Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (далі – Порядок) при організації навчання за програми підвищення кваліфікації (перспективна складова).

Зосереджено увагу на документальному забезпеченні організації навчання за програми підвищення кваліфікації, зокрема розглянуто пропоновані варіанти ведення плануючої, облікової та звітно-вихідної документації, серед яких:

• зразок оформлення програми підвищення кваліфікації за формами та видами (згідно видів ПК: навчання за програмою підвищення кваліфікації, у тому числі участь у семінарах, практикумах, тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо) (пункт 10. Порядку);

• зразок оформлення сертифікату про підвищення кваліфікації (структурні компоненти до технічного опису та дизайну) (пункт 13. Порядку);

• зразок облікової форми виданих сертифікатів про підвищення кваліфікації оформлення (перелік/реєстр сертифікатів, виданих НМЦ ПТО у Миколаївській області, за результатами проведення підвищення кваліфікації) (абзац 2 пункту 13. Порядку).

Серед наданих завдань – це виокремлення на сайті НМЦ ПТО у Миколаївській області окрему рубрику «Навчання за програмами підвищення кваліфікації» та пункти «Програми підвищення кваліфікації» (по рокам), «Реєстр сертифікатів» (по рокам) та проєктування змісту програм підвищення кваліфікації (тематичних навчальних курсів), спрямованих на формування компетентностей, необхідних для реалізації напрямів освітньої діяльності.

Обговорено та схвалено зміст інформаційно та навчально-методичних матеріалів, розроблених педагогічними працівниками ЗП(ПТ)О області та методистами НМЦ ПТО у Миколаївській області (поширення серед педагогічної спільноти шляхом розміщення на шпальтах обласного інформаційно-методичного журналу «Професіонал» та на сайті НМЦ ПТО у Миколаївській області), серед яких:

• «Академічна доброчесність – необхідна умова якісного освітнього процесу» (Савчук І. В., методист НМЦ ПТО у Миколаївській області);

• «Формування творчих здібностей та науково-дослідницьких компетенцій здобувачів освіти через впровадження елементів STEM-освіти при вивченні біології і екології» (Мітченко Олена Анатоліївна, викладач ДНЗ «Южноукраїнський професійний ліцей, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «викладач-методист»);

• «Реалізація компетентнісного підходу на уроках української мови і літератури через інтеграцію традиційних та інноваційних технологій як результат професійного самовдосконалення педагога» з додатками 1-12 в якості комплексно-методичного забезпечення (Бугайова Тетяна Леонідівна, викладач української мови і літератури ЗП(ПТ)О «Миколаївський центр професійної освіти», кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «старший викладач»);

• Комплект комплексних кваліфікаційних завдань з професії 4121 «Офісний службовець (бухгалтерія)» та 4121 «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних» (за результатами роботи обласної робочої групи).

Розглянуто результати навчання методистів НМЦ ПТО у Миколаївській області за програмами підвищення кваліфікації педагогічних працівників у суб'єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб, що не мають ліцензії на підвищення кваліфікації або акредитованої освітньої програми.

За результатами засідання Ради ухвалено рішення, вироблено пропозиції та рекомендації щодо удосконалення роботи з даних напрямків діяльності.

НМЦ ПТО у Миколаївській області висловлює щиру подяку всім доповідачам та співдоповідачам за професійний підхід до підготовки змісту інформаційно-аналітичних матеріалів та якісний візуалізований супровід виступів, що значно спрощує сприйняття, оскільки добре структурована інформація легше усвідомлюється і швидше аналізується, а отже, дозволяє ефективніше приймати важливі рішення на будь-якому рівні.

P. S. Витяг з протоколу засідання навчально-методичної Ради при НМЦ ПТО у Миколаївській області буде розміщено на сайті НМЦ ПТО у Миколаївській області в розділі «Навчально-методична Рада НМЦ ПТО» (для використання в роботі).

Методист НМЦ ПТО у Миколаївській області Ірина САВЧУК
Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 54 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0