close

Інформаційно-методичний журнал "Професіонал" № 1/2013

З ДОСВІДУ РОБОТИ

Савчук І.В. Обмін досвідом – необхідна складова на шляху до продуктивного освітнього процесу (узагальнені матеріали з досвіду роботи педагогічних працівників ПТНЗ за підсумками обласних педагогічних читань)

Пересунько О.В. Удосконалення професійної компетенції педагога – запорука підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника

Юрій І.В. Активізація пізнавальної діяльності учнів у формуванні компетентностей продуктивної творчої діяльності в процесі підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника

Матяш І.В. Від творчого педагога – до творчого учня

Сопінська Т.М. Використання проектної технології на уроках історії як засіб підвищення інтересу до предмета та самостійної дослідницької діяльності

Владимирова І.Й. Використання інтерактивних методів та розвиток критичного мислення на уроках української мови та літератури

Борщ Ю.О. Використання методів запам’ятовування слів у процесі навчання англійської мови

Сізоненко Н.О. Формування компетентностей продуктивної творчої діяльності в процесі підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника

Оставненко С.Д. Використання інтерактивних методів як шлях формування креативної особистості на уроках української мови і літератури

Ємельяненко Л.М. Впровадження мовного портфоліо для підвищення мотивації вивчення іноземної мови

Тулейбич Т.В. Метод тестування: сутність, особливості застосування на уроках історії

Сільчук В.В. Роль інформаційно-комунікаційних технологій у розвитку пізнавальних та творчих компетентностей учнів на уроках фізики

Іванова Л.С. Забезпечення умов самоорганізації навчальної діяльності учнів при компетентнісному навчанні

Чугунова Т.Ф. Формування компетентностей продуктивної творчої діяльності в процесі підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника

Петрик О.Ю. Формування математичних компетентностей учнів на основі принципів історизму та прикладної спрямованості

НАШІ БУДНІ

Куликова Т.О. Календар професійної майстерності

ВІТАННЯ ЮВІЛЯРАМ

ДО ДРУКОВАНОЇ ВЕРСІЇ ЖУРНАЛУ ДОДАЄТЬСЯ ДИСК, НА ЯКОМУ РОЗМІЩЕНО ПІДБІРКУ ТАКИХ МАТЕРІАЛІВ:

Електронний аналог друкованого видання (зміст матеріалів, які входять до // Професіонал №1/2013).

Шуляр В.І., кандидат педагогічних наук, доцент, заступник директора з наукової роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Заслужений вчитель України, «Стратегії формування компетентного конкурентоспроможного фахівця» (узагальнений виступ у вигляді мультимедійних презентацій за результатами обласних педагогічних читань).

Методичні розробки-дослідження студентів факультету механізації сільського господарства Миколаївського національного аграрного університету (кафедра теорії і практики психолого-педагогічних дисциплін):

Горбунова К.М., Краснікова Ю.О. «Формування дидактичної компетентності викладачів професійно технічних навчальних закладів» (методичні рекомендації). Розроблено та рекомендовано для викладачів професійно технічних навчальних закладів: Матеріали до експериментальної перевірки формування дидактичної компетентності викладачів професійно технічних навчальних закладів. – Миколаїв: МДАУ, 2011. – 37 с.

Горбунова К.М., Нагірна Л.А. «Методичні рекомендації щодо формування професійної готовності майстрів виробничого навчання професійно-технічного навчального закладу за допомогою тренінгових занять» для майстрів виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів: Матеріали до експериментальної перевірки ефективності тренінгових занять щодо формування готовності майстрів виробничого навчання до педагогічної діяльності. – Миколаїв: МДАУ, 2011. – 24 с.

Піка Д.П. «Удосконалення виховної роботи в професійно-технічних навчальних закладах» (методичні рекомендації). Розроблено та рекомендовано для майстрів виробничого навчання і класних керівників професійно-технічних навчальних закладів, розглядаються психологічні особливості юнацького віку, аналіз форм організації виховної роботи в ПТНЗ та орієнтовні сценарії виховних заходів; надано матеріали для експериментальної перевірки ефективності взаємодії сім’ї, освітніх закладів і соціальних служб у вихованні учнів ПТНЗ /за ред. К.М. Горбунової. – Миколаїв: МДАУ, 2011. – 33 с.

Використання педагогічних прийомів активізації уваги учнів професійно-технічних навчальних закладів на уроках теоретичного навчання (подано теоретичне підґрунтя проблеми щодо використання педагогічних прийомів активізації уваги учнів ПТНЗ на уроках теоретичного навчання, обґрунтування прийомів розширення межі активної розумової діяльності учнів у процесі засвоєння теоретичного матеріалу з найефективнішим результатом; пропонується для розгляду орієнтовні зразки конспектів уроків з предметів професійно-теоретичної підготовки професії «Слюсар механоскладальних робіт»).

Підбірка кращих презентацій за результатами виконання й захисту творчих робіт учнів професій торгівлі Южноукраїнського професійного машинобудівного ліцею (додаток до публікації Юрій І.В. викладача предметів професійно-теоретичної підготовки професії «Продавець продовольчих товарів» ЮПМЛ з проблеми «Активізація пізнавальної діяльності учнів у формуванні компетентностей продуктивної творчої діяльності в процесі підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника»; матеріал поширюється в рамках атестації викладача Южноукраїнського професійного машинобудівного ліцею на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» (попередній етап поширення досвіду роботи викладача: виступ на обласних педагогічних читаннях – 14.02.2013, МПМЛ; засідання методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання ПТНЗ області з професій сфери торгівлі «Комплексний підхід педагогічних працівників до організації освітнього процесу – необхідна складова в системі підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника» – 28.02.2013, ЮПМЛ).

Майстер-клас як сучасна форма проведення навчального тренінгу-семінару для відпрацювання практичних навичок за різними методиками і технологіями з метою підвищення професійного рівня і обміну передовим досвідом учасників, розширення кругозору і залучення до новітніх галузей знання (подано теоретичне підґрунтя проблеми у вигляді презентацій-електронних дидактичних демонстраційних матеріалів) – матеріал взято з інтернет-ресурсів за авторством Александрової С.І.; поширюється з метою забезпечення інформаційної компетентності керівних кадрів та педагогічних працівників ПТНЗ області щодо методичних особливостей організації, підготовки та проведення заходів у формі майстер-класу.

Криницька Л.Г. «Теоретичні і методичні аспекти організації навчально-дослідницької роботи у ПТНЗ», «Педагогічна взаємодія учасників навчально-виробничого процесу при підготовці кваліфікованих робітників», «Технологічний підхід у формуванні компетентностей при вивченні предмета «Основи енергоефективності»» (подано теоретичне підґрунтя проблеми у вигляді презентацій-електронних дидактичних демонстраційних матеріалів) – матеріал поширюється в рамках атестації викладача ДНЗ «ВПУ № 7 м. Миколаєва» на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» (попередній етап поширення досвіду роботи викладача: виступ на обласних педагогічних читаннях – 14.02.2013, МПМЛ; засідання методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання з професій енергетичного профілю ПТНЗ області «Енергоефективність та відновлювальна енергетика: роль освіти і науки в процесі оволодіння та засвоєння знань про основи енергоефективності» – 02.04.2013, Вознесенський ПАЛ, участь у засіданні в режимі «on-line»).

Короткотерміновий навчальний проект на тему: «Діагностика та ремонт моніторів» (подано у рамках проведення бінарного уроку, розвивальної гри «Технологія діагностики та ремонту комп'ютерного обладнання» у вигляді презентацій) (професія «Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин» (III розряд) – керівники проекту: викладачі ДНЗ «ВПУ № 7м. Миколаєва» Криницька Л.Г., Муравйов О.П., Мишелов М.В., Ігнатенко Д.Л.

Карпенко В.П. «Від уроку правознавства – до правової держави» (опорні конспекти з предмета «Основи правових знань» (у навчально-методичному посібнику розглядаються правові аспекти Конституційних основ України, професійно-технічної освіти, господарських відносин у швейній галузі; розкривається суть законодавчих та нормативних актів у сфері цивільного, адміністративного, трудового та екологічного права; по закінченню вивчення кожної теми надаються питання для самоконтролю; рекомендовано для використання у роботі викладачам предмета «Основи правових знань» та учням ПТНЗ) – поширюється в рамках атестації викладача ДНЗ «Миколаївське ВПУ технологій та дизайну» на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії»).

Категорія: "ПРОФЕСІОНАЛ" | Додав: vaSKIN (23.05.2013)
Переглядів: 884 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]