Середа, 23.09.2020, 23:20
Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
E-mail методистів
Ірина Вікторівна Савчук
savchuk198210@gmail.com
Валентина Володимирівна Лагутіна
valentajun@ukr.net
Тетяна Олександрівна Куликова
tatyana.kulikova.54@gmail.com
Людмила Кирилівна Дячковська
d.mila.k48@gmail.com
Ганна Анатоліївна Ромашевська
lungowa@gmail.com
Катерина Олександрівна Матвійчук
matviychuk437@gmail.com
Архів записів
Форма входу
Список сайтів ПТНЗ
Державний навчальний заклад ''Южноукраїнський професійний ліцей''
Державний начальний заклад ''Вище професійне училище №7 м.Миколаїв''
Миколаївський професійний промисловий ліцей
Миколаївський професійний машинобудівний ліцей
Миколаївський професійний ліцей сфери послуг
Миколаївський професійний ліцей
Новоодеський професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний ліцей
Вище професійне училище №21 м.Миколаєва
Миколаївський професійний ліцей торгівлі та ресторанного сервісу
Миколаївський професійний ліцей будівництва і сфери послуг
Державний навчальний заклад «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»
Надбузький професійний аграрний ліцей
Вознесенський професійний аграрний ліцей
Березнегуватський професійний ліцей
Кривоозерський професійний аграрний ліцей
Арбузинський професійний аграрний ліцей
Єланецький професійний аграрний ліцей
Казанківський професійний аграрний ліцей
Професійно-технічне училище №42
Вище професійне училище суднобудування м.Миколаєва
Державний навчальний заклад ''Баштанський професійний ліцей''
Миколаївський професійний суднобудівний ліцей
Снігурівський професійний ліцей
Державний навчальний заклад ''Первомайський професійний промисловий ліцей''
Професiйно-технiчне училище №17
Маринiвський професiйний аграрний лiцей
Головна » Файли » Накази

Наказ МОНУ від 16.04.2018 № 270

[ Викачати з сервера (45.3 Kb) ]

27.04.2018, 12:58

Про підсумки проведення обласних олімпіад зі спеціальних дисциплін серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області

Відповідно до підпункту 20 пункту 6, підпункту 13 пункту 11 Положення про департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням Миколаївської обласної державної адміністрації від 14.02.2018 № 32-р, та на виконання наказу департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації від 30.01.2018 № 43 «Про проведення обласних олімпіад зі спеціальних дисциплін серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області», зареєстрованого у Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області 06 лютого 2018 року за номером 38/2951, та наказу департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації від 12.02.2018 № 86 «Про затвердження складу організаційного комітету та журі II етапу обласних олімпіад зі спеціальних дисциплін серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області», з метою підтримки обдарованої молоді, формування високого науково-професійного потенціалу робітничих кадрів, стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді у період з 12 березня 2018 року по 05 квітня 2018 року проведені обласні олімпіади зі спеціальних дисциплін серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області з предметів «Матеріалознавство», «Технологія штукатурних робіт», «Будівельне креслення» професії Штукатур; «Агротехнологія» професії Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (далі – обласні олімпіади) в два етапи:

І етап проводився з 12 березня по 22 березня 2018 року у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області (далі – ЗП(ПТ)О), умови якого визначали навчальні заклади в межах, визначених Умовами проведення обласних олімпіад;

ІІ етап відбувся 05 квітня 2018 року на базі Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг.

У ІІ етапі обласних олімпіад зі спеціальних дисциплін серед учнів ЗП(ПТ)О Миколаївської області (далі – II етап обласних олімпіад) взяли участь переможці I етапу – всього 21 (двадцять один) учень I, II, III курсів (відповідно до закінчення вивчення предмета) ЗП(ПТ)О (далі – Учасники), з них:

8 (вісім) осіб – з предметів «Матеріалознавство», «Технологія штукатурних робіт», «Будівельне креслення» професії Штукатур;

13 (тринадцять) осіб – з предмета «Агротехнологія» професії Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

Зміст завдань для Учасників ІІ етапу обласної олімпіади з предметів «Матеріалознавство», «Технологія штукатурних робіт», «Будівельне креслення» відповідав змісту освітніх програм зазначених предметів професійно-теоретичної підготовки на 3-й та 4-й розряди за Державним стандартом професійно-технічної освіти з професії 7133 Штукатур, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 09 вересня 2014 року № 1036.

Аналіз виконаних завдань свідчить про достатній рівень, у цілому, знань учнів з основних властивостей опоряджувальних матеріалів та технології їх застосування при виконанні штукатурних робіт 3-4-го розрядів, будівельного креслення.

Разом з тим, при виконанні тестових завдань учні показали середній рівень знань і вмінь щодо порівняння, систематизації, узагальнення навчального матеріалу (38%). Учні також зазнали труднощів при виконанні практичних завдань із розрахунку витрат матеріалів та складання технологічної послідовності виконання робіт. Лише троє Учасників (37,5 % від загальної кількості) в повному обсязі виконали розрахункове завдання. У деяких учнів відсутні навички роботи з технічними характеристиками матеріалів, що позначилось на якості складених ними інструкційно-технологічних карт на виконання штукатурних робіт. Правильну технологічну послідовність змогли визначити лише 50 % Учасників.

Зміст завдань для Учасників II етапу обласної олімпіади з предмета «Агротехнологія» відповідав змісту програми з предмета «Агротехнологія» (категорія А1, В1 та А2) професійно-теоретичної підготовки за Державним стандартом професійно-технічної освіти з професії 8331 Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 28 жовтня 2013 року № 1490.

Аналіз виконаних тестових завдань з предмета «Агротехнологія» професії Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва показав достатній, у цілому, рівень знань учнів з основних агротехнічних властивостей ґрунту та шляхів їх регулювання, меліорації ґрунтів та зрошення сільськогосподарських культур, технологій обробітку ґрунту та догляду за посівами.

Разом з тим, учні зазнали труднощів при виконанні комплексних завдань описового характеру, зокрема, при розв’язуванні задачі на визначення необхідної кількості насіння для посіву за умов, коли відомі марка сівалки, норма висіву, кількість обертів колеса і діаметр колеса; при описі технологічних операцій при вирощуванні соняшнику.

Членами журі II етапу обласної олімпіади з предмета «Агротехнологія» професії Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва відзначено роботу Співака Олександра, учня Казанківського професійного аграрного ліцею, за креативність при виконанні завдання описового характеру.

Результати ІІ етапу обласних олімпіад засвідчили, що у закладах професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області здійснюється робота зі здібними учнями, яка сприяє активізації їх пізнавальної діяльності, покращує мотивацію навчання, однак, мають місце й недоліки.

Отримані дані є інструментарієм для глибокого аналізу стану викладання предметів професійно-теоретичного циклу, що забезпечують теоретичне підґрунтя підготовки учнів та є одним із засобів визначення якості професійної підготовки кваліфікованих робітників у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, дозволяють опосередковано зробити висновок про динаміку змін в рівні професійної компетентності педагогічних працівників.

За підсумками II етапу обласних олімпіад, згідно з рішенням спільного засідання журі та оргкомітету

НАКАЗУЮ:

1. Визнати переможцями та призерами і нагородити дипломами департаменту освіти і науки облдержадміністрації I, II, III ступенів учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з таких предметів:

1) «Матеріалознавство», «Технологія штукатурних робіт», «Будівельне креслення» професії Штукатур:

дипломом I ступеня – Яркового Івана, учня Снігурівського професійного ліцею;

дипломом II ступеня – Ковальова Олега, учня Відокремленого структурного підрозділу «Професійно-технічне училище № 4 Миколаївського комплексу Національного університету «Одеська юридична академія»;

дипломом III ступеня – Березецького Андрія, учня Державного навчального закладу «Первомайський професійний промисловий ліцей».

2) «Агротехнологія» професії Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва:

дипломом I ступеня – Бойченка Анатолія, учня Врадіївської філії Маринівського професійного аграрного ліцею;

дипломом II ступеня – Піяка Ігора, учня Надбузького професійного аграрного ліцею;

дипломом III ступеня – Медвєдєва Романа, учня Вонесенського професійного аграрного ліцею.

2. Нагородити дипломами департаменту освіти і науки облдержадміністрації всіх учасників II етапу обласних олімпіад.

3. Нагородити грамотою департаменту освіти і науки облдержадміністрації за високий рівень підготовки кваліфікованих робітників викладачів, учні яких визнано переможцями II етапу обласних олімпіад, а саме:

Скрябіну Наталію Миколаївну, викладача Снігурівського професійного ліцею;

Гонтаренка Михайла Петровича, викладача Врадіївської філії Маринівського професійного аграрного ліцею.

4. Відзначити ефективну роботу членів оргкомітету та журі II етапу обласних олімпіад.

5. Нагородити грамотою департаменту освіти і науки облдержадміністрації колектив Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг (директор Машков О. В.) за високий рівень організації й проведення II етапу обласних олімпіад.

6. Начальнику відділу науки, координації діяльності вищої та професійно-технічної освіти департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Віннік Ю. О. порушити клопотання перед управлінням освіти Миколаївської міської ради щодо преміювання у розмірі одного посадового окладу в межах затвердженого фонду оплати праці на 2018 рік за високий рівень організації й проведення II етапу обласних олімпіад Машкова О. В., директора Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг.

7. Рекомендувати директору Миколаївського професійного ліцею будівництва та сфери послуг Машкову О. В. відзначити педагогічних працівників, які були залучені до підготовки й проведення II етапу обласних олімпіад.

8. Директору Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області Шаповаловій Н. В. проаналізувати результати II етапу обласних олімпіад, розглянути їх на засіданнях обласних методичних секцій та об’єднань (за узгодженням).

9. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Категорія: Накази | Додав: vaSKIN
Переглядів: 255 | Завантажень: 4
Анонси
Пошук по сайту
МОНУ
Інтерактивна карт
ДОНМ ОДА
Інститут ПТО
Методичний офіс
Єдність
ПедПРЕСА
World Edu
Інноватика
Методкабінети
Розгорнути\Згорнути
Copyright MyCorp © 2020