close

13:01
Ділилися досвідом педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області

Обласні педагогічні читання – одна із традицій та невід’ємна частина роботи департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації та Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області.

Цього року Миколаївський професійний промисловий ліцей вперше приймає в своїх затишних стінах учасників обласних педагогічних читань.

Так, 25 лютого 2020 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області на базі цього ліцею проведено обласні педагогічні читання «Упровадження сучасних форм і методів підготовки кваліфікованих робітників – шлях до забезпечення якості освіти».

Мета заходу – удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, оновлення змісту роботи, інформаційного та методичного забезпечення освітнього процесу, впровадження нових технологій, форм і методів професійної підготовки учнів, сприяння творчому та професійному розвитку викладачів та майстрів виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О) області, поширення перспективного досвіду в педагогічній діяльності.

Учасниками заходу стали 75 осіб з двадцяти семи ЗП(ПТ)О Миколаївської області.

Пленарне засідання обласних педагогічних читань відкрили директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області Шаповалова Наталія Віталіївна та Гуревич Галина Петрівна, директор Миколаївського професійного промислового ліцею, акцентувавши увагу на одному з головних завдань викладачів та майстрів виробничого навчання, безпосередніх організаторів освітнього процесу, а саме – якісній підготовці майбутніх фахівців, конкурентоспроможних на ринку праці, та забезпечення умов для реалізації завдань системи П(ПТ)О.

Продовжила пленарне засідання Білюк Олена Геннадіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної освіти факультету педагогіки та психології Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, ознайомивши присутніх з теоретичним та практичним підґрунтям нового формату освіти.

У рамках обласних педагогічних читань за напрямками роботи педагогічних працівників організовано спільну роботу педагогів, які атестуються на обласному рівні, та заступників директорів з навчально-методичної роботи, методистів в секціях, а саме:

- предметів суспільно-гуманітарного циклу та предметів «Основи галузевої економіки і підприємництва», «Основи трудового законодавства» професійно-теоретичної підготовки;

- предметів природничо-математичного циклу, «Фізична культура» та «Захист Вітчизни»;

- професій легкої промисловості, сфери послуг та сільськогосподарського профілю;

- електротехнічних професій, будівельного профілю та зварювального напрямку;

- професій громадського харчування, ресторанного сервісу, бухгалтерського обліку, медичного та соціального обслуговування.

Кожен учасник в процесі обміну досвідом орієнтувався на зміст методичної проблеми, над вирішенням якої працює освітній заклад і представив власний підхід до навчальної діяльності відповідно до свого кредо в роботі. Виступи супроводжувалися візуальною демонстрацією (мультимедійний проектор, комп’ютер, схематичні роздаткові матеріали з узагальнення власних виступів).

З метою реалізації зворотного зв’язку проведено рефлексію – висновки стали підставою для оцінювання результативності проведеного заходу та є інструментарієм для визначення пріоритетних напрямків діяльності й подальшого планування роботи.

Методистами Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області та педагогічними працівниками ЗП(ПТ)О організовано виставку науково та навчально-методичної літератури з теми: «Продуктивна освітня діяльність через створення системи неперервної педагогічної освіти», з якою мали змогу ознайомитися та попрацювати всі присутні на заході.

Підведення підсумків обласних педагогічних читань констатувало, що у ЗП(ПТ)О ведуться дослідження з питань упровадження нових технологій, форм та методів професійної підготовки учнів, а подібні заходи дають можливість обміну думками, планами кожного педагога, що сприяє поширенню нових ідей, перспективного досвіду в освітній діяльності серед педагогічних колективів ЗП(ПТ)О області.

Доброзичлива, гостинна обстановка сприяли діловій атмосфері, результативній роботі та обміну досвідом між педагогами.

Від імені всіх учасників обласних педагогічних читань Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Миколаївській області висловлює щиру подяку адміністрації та колективу Миколаївського професійного промислового ліцею за професійний підхід і високий рівень організації й проведення заходу.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 484 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0