23:40 Ділилися досвідом роботи голови методичних комісій | |
22 листопада 2022 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області (далі – НМЦ ПТО у Миколаївській області) проведено онлайн-засідання методичної секції голів методичних комісій закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі – ЗП(ПТ)О) області з професій сільськогосподарського, швейного профілів та сфери послуг, з теми «Використання новітніх технологій та педагогічних новацій як інструмент підвищення якості освіти». ![]() ![]() Захід проведено з використанням можливостей платформи Google – за допомогою сервісу відеотелефонного зв'язку Google Meet. З метою реалізації завдань заходу Лагутіна Валентина Володимирівна, методист НМЦ ПТО у Миколаївській області, зупинилася на особливостях діяльності методичної комісії в частині впровадження педагогічних новацій та сучасних ІКТ в освітній процес підготовки кваліфікованих робітників. ![]() ![]() Долучивши до процесу обговорення учасників заходу Матяш Ілля Валерійович, викладач Єланецького професійного аграрного ліцею, надав порівняльний аналіз новаційних освітніх інструментаріїв, що впливають на якість підготовки майбутніх кваліфікованих робітників. ![]() ![]() До обговорення основоположних складових теми засідання та оптимальних шляхів проєктування змісту роботи методичної комісії професійної підготовки в умовах дії воєнного стану, спрямованої на використання новітніх технологій та, відповідно, реалізацію змістової компоненти освітніх стандартів, долучилися педагогічні працівники ЗП(ПТ)О області, які поділилися власним досвідом роботи з таких тем: • «Застосування інтерактивних технологій навчання як засіб формування інтересу до пізнання у майбутніх кваліфікованих робітників» (Таранцова Ольга Петрівна, викладач Маринівського професійного аграрного ліцею); • «Підвищення якості професійної підготовки конкурентоспроможного робітника шляхом застосування освітніх технологій» (Лактіонов Віктор Васильович, викладач Казанківського професійного аграрного ліцею); • «Інформаційна графіка: цікаво, доступно, сучасно. Приклади, поради щодо використання інфографіки» (Поплужний Максим Миколайович, майстер виробничого навчання, викладач Врадіївської філії Маринівського професійного аграрного ліцею). ![]() ![]() Психолого-педагогічний супровід заходу забезпечено шляхом залучення до роботи психолога-методиста Надбузького професійного аграрного ліцею Дідик Ольгу Савеліївну, яка провела психологічний практикум, орієнтований на практичні поради з самоорганізації в умовах воєнного стану «Які думки, емоції і стани не повинні лякати під час війни». ![]() ![]() Присутніми обговорені певні положення Законів України, постанов Кабінету Міністрів України, інші чинні нормативні акти та рекомендації Міністерства освіти і науки України. Оцінно-рефлексивний показник якості проведеного заходу забезпечено шляхом реалізації сесії запитань і відповідей. | |
|