close

13:32
Формування soft skills як необхідна складова конкурентоспроможності майбутніх кваліфікованих робітників

Розвинені «soft skills» у майбутніх кваліфікованих робітників – вимога, що ставить перед закладами професійної (професійно-технічної) освіти сучасний ринок праці, це запорука конкурентоспроможності та успішної подальшої кар’єри випускника ЗП(ПТ)О.

19 березня 2025 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області проведено онлайн-семінар заступників директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області з навчально-виховної роботи на тему: «Формування soft skills як необхідна складова конкурентоспроможності майбутніх кваліфікованих робітників».

Учасники семінару обговорили організаційно-педагогічні умови формування «soft skills», ознайомилися із сучасними методами і прийомами розвитку «м’яких навичок», подискутували щодо способів набуття «soft skills» та їх місця у системі компетенцій, якими має володіти сучасний випускник закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Вищого професійного училища № 21 м. Миколаєва Алфер'єва Тетяна Вікторівна поділилася з колегами досвідом роботи щодо розвитку комунікативної компетенції як базової складової «soft skills» майбутніх кваліфікованих робітників. Вона наголосила на тому, що формування «soft skills» – це складний процес, який вимагає комплексного підходу та активної участі всіх учасників навчально-виховного процесу.

Лемещенко Тетяна Валеріївна, заступник директора з навчально-виховної роботи Вищого професійного училища суднобудування м. Миколаєва, окреслила значущість розвитку критичного мислення у процесі формування «soft skills» у здобувачів освіти та акцентувала увагу колег на ролі критичного мислення, як елементу медіакультури та інформаційної гігієни – важливих запобіжників пропагандистського впливу на підлітків.

З практиками використання сучасних педагогічних технологій та розвитку креативності здобувачів освіти професії перукар (перукар-модельєр), манікюрник поділився заступник директора з навчально-виховної роботи ЗП(ПТ)О «Новоодеський професійний коледж» Крилов Денис Сергійович. Зокрема, Денис Сергійович зазначив, що підготовка майбутніх працівників б'юті-індустрії неможлива без розвитку у них креативності та належних комунікативних навичок.

««Soft skills» – важлива умова підготовки конкурентоспроможного випускника ЗП(ПТ)О» - це питання розкрила у своєму виступі бібліотекар Снігурівського професійного ліцею Пільчак Вікторія Сергіївна.

Наприкінці семінару учасники взяли участь у воркшопі «Інструменти розвитку «soft skills», випробувавши метод Case study та «прокачавши» таким чином свою «гнучкість» і креативність у прийнятті рішень.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 30 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0