close

20:21
Партнерство заради успіху

Ефективний менеджмент інноваційної діяльності дозволяє закладам освіти готувати фахівців, які відповідають вимогам сучасного ринку праці та здатні до постійного професійного розвитку. Менеджмент є критично важливим для підвищення якості освіти, модернізації програм та адаптації навчальних процесів до потреб сьогодення. Він забезпечує заклади можливостями для гнучкого реагування на нові виклики, впровадження передових технологій і підготовки конкурентоспроможних фахівців.

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Миколаївській області 26 червня 2025 року проведено обласний семінар заступників директорів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з навчально-методичної роботи, методистів «Менеджмент інноваційної діяльності закладу освіти щодо професійної підготовки конкурентоспроможних фахівців. Формування позитивної мотивації до навчання як рушійної сили удосконалення особистості».

Присутні обговорили основні аспекти менеджменту інноваційної діяльності у закладах освіти, а саме: аналіз потреб ринку праці через визначення актуальних вимог роботодавців до фахівців; розробка та впровадження інноваційних освітніх програм, нових навчальних планів, методів навчання, технологій та ресурсів, які спрямовані на оновлення, модернізацію освітніх процесів і сприяють формуванню професійних компетентностей та ключових навичок 21 століття; створення інноваційного освітнього середовища шляхом забезпечення закладів сучасним обладнанням, доступу до інформаційних ресурсів в умовах цифрової трансформації; формування навичок критичного мислення, креативності, комунікації та співпраці, здатності до підприємницької ініціативи та ін.

Основна увага була приділена організації співпраці зі стейкхолдерами: роботодавцями, громадськими та благодійними регіональними й міжнародними організаціями з метою встановлення партнерських відносин для забезпечення практичної спрямованості освіти, доступу учасників освітнього процесу до інноваційних виробничих технологій, стажувань, розширення можливостей організації якісної виробничої практики та працевлаштування випускників.

Методисти ознайомилися з досвідом роботи закладів освіти з формування позитивної мотивації педагогічних працівників до підвищення якості освітньої діяльності та здобувачів освіти до навчання, інноваційними підходами до профілактики професійного вигорання педагогічних працівників в умовах воєнного часу; отримали методичну консультацію щодо вимог до виконання нормативних документів з організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Учасники семінару поділилися власними практичними напрацюваннями, обговорили перспективи реформування освіти та створення умов для інноваційного навчального середовища, висловили слушні пропозиції щодо подальшої співпраці закладів професійної (професійно-технічної) освіти зі стейкхолдерами з метою впровадження новітніх методів та стратегій у підготовці фахівців, здатних успішно конкурувати на сучасному ринку праці. Під час спілкування панувала атмосфера довіри, поваги та цінування досвіду кожного.

НМЦ ПТО у Миколаївській області висловлює щиру подяку всім спікерам за високий рівень підготовки методичних матеріалів та якісний візуалізований супровід виступів.

Оцінно-рефлексивний показник якості проведеного заходу забезпечено шляхом реалізації сесії запитань і відповідей.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 13 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0