close

16:43
Педагоги ЗП(ПТ)О Миколаївщини ділилися досвідом упровадження формувального оцінювання в освітній процес

Упровадження формувального оцінювання в освітній процес є важливим кроком для створення індивідуалізованого та ефективного навчання. Це оцінювання сприяє активнішому залученню учнів до процесу навчання, підвищує їхню мотивацію. Саме тому членами обласної методичної секції викладачів та майстрів виробничого навчання закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників з професій легкої промисловості, було обрано тему «Формувальне оцінювання: означення, техніки і інструменти. Сучасні підходи до оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти з професій легкої промисловості» для обговорення та обміну досвідом у ході онлайн-засідання, організованого та проведеного 30 жовтня 2024 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області.

У ході засідання розкриті питання щодо сучасних підходів до оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, визначення формувального оцінювання, технік та інструментів його застосування, окреслені ключові кроки, які допомагають успішно впроваджувати формувальне оцінювання в освітню практику, його переваги як для педагога, так і для здобувачів освіти. Зокрема про значення, форми, методи, ключові принципи формувального оцінювання при підготовці кваліфікованих фахівців з професій «Швачка. Вишивальник» розповіла Коваль Світлана Вікторівна, методист, викладач Професійно-технічного училища № 42. Майстер виробничого навчання державного навчального закладу «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну» Губарь Ольга Олегівна продемонструвала можливості сервісу Mentimetеr для розроблення завдань із навчальних предметів професійно-теоретичної підготовки та здійснення формувального оцінювання.

Досвідом використання під час виробничого навчання зазначеного оцінювання як засобу заохочення та мотивації здобувачів освіти, організації формувального оцінювання та методами його використання поділилася Григор'єва Т. Ю., викладач Вознесенського професійного аграрного ліцею. Тетяна Юріївна також презентувала учнівський проєкт на тему «На хвилях Таврійського розпису», який успішно був презентований здобувачками освіти під час конференції-захисту творчих проєктів здібної учнівської молоді закладів професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області та отримав схвальні відгуки.

Про сучасні підходи до оцінювання поступу навчання здобувачів освіти, а саме розробку на уроці спільно з учнями критеріїв оцінювання, самооцінювання та взаємооцінювання, рефлексію розповіли Керімова Катерина Леонідівна, викладач, та Прокопчук Оксана Іванівна, майстер виробничого навчання ДНЗ «Первомайський професійний промисловий ліцей».

Під час практичної частини засідання Шульська Марина Вадимівна, викладач ДНЗ «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну», провела онлайн майстер-клас з таврійського розпису, у ході якого ознайомила присутніх з традиційними українськими розписами, зокрема й таврійським розписом – нематеріальною спадщиною Миколаївщини, що є унікальним культурним феноменом регіону, продемонструвала техніки виконання основних мазків та орнаменту, ознайомила з особливостями кольорової гами і візерунками.

Членів методичної секції ознайомлено з результатами моніторингу діяльності навчально-практичних центрів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі – НПЦ) з професій легкої промисловості у 2023 році, зокрема НПЦ державних навчальних закладів «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну» та «Первомайський професійний промисловий ліцей».

Досвідом діяльності НПЦ щодо підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації й стажування здобувачів освіти, зокрема з числа незайнятого дорослого населення, співпраці з благодійними організаціями («Благодійний фонд ЩЕДРИК», громадською організацією «Міжнародна фундація розвитку», Програмою розвитку ООН (ПРООН), Данською радою з питань біженців в Україні, Миколаївським обласним центром зайнятості та інші) поділилася Павленко Оксана Олександрівна, старший майстер ДНЗ «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну».

Про співпрацю НПЦ ДНЗ «Первомайський професійний промисловий ліцей» з ПрАТ «САНТА Україна», ФОП Філатов та іншими роботодавцями, розроблення методичного супроводу освітнього процесу на базі центру (навчальних посібників, методичних рекомендацій, дидактичних матеріалів для проведення майстер-класів, презентацій), шляхи упровадження прогресивних технологій швейної галузі в підготовку кваліфікованих робітничих кадрів розповів старший майстер закладу Шевченко Олександр Петрович.

НМЦ ПТО у Миколаївській області висловлює щиру подяку всім доповідачам за професійний підхід до підготовки матеріалів, презентованих під час засідання, та якісний візуалізований супровід виступів.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 12 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0