close

12:57
Спілкувалися працівники психологічної служби ЗП(ПТ)О Миколаївської області

Про збереження соціально-психологічного здоров’я здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти спілкувалися працівники психологічної служби у ході семінару практичних психологів та соціальних педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області (далі – ЗП(ПТ)О), організованого й проведеного Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Миколаївській області (далі – НМЦ ПТО у Миколаївській області) на базі Державного навчального закладу «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну».

До участі в засіданні долучилася Пінюгіна Катерина Олександрівна, завідувач обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, яка висвітлила особливості соціально-педагогічного та психологічного супроводу інклюзивного навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Учасники заходу обговорили завдання психологічної служби на 2019/2020 навчальний рік.

Рожко Ганна Володимирівна, практичний психолог Державного навчального закладу «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну», поділилася з колегами досвідом надання допомоги першокурсникам адаптуватися в закладі професійної (професійно-технічної) освіти. Розповіла про форми адаптації, завдання, які ставить перед собою практичний психолог у ході такої роботи; поділилася «родзинками» проведення діагностичної та колекційної роботи; презентувала найяскравіші форми і методи своєї роботи зі здобувачами.

Калінчук Маріанна Вікторівна, соціальний педагог Миколаївського професійного машинобудівного ліцею, ознайомила присутніх із соціально-педагогічною підтримкою формування здорового способу життя здобувачів освіти, яка здійснюється в закладі.

Працівники психологічної служби опановували метод мандалотерапії як засобом гармонізації внутрішнього стану особи. Дідик Ольга Савеліївна, практичний психолог-методист Надбузького професійного аграрного ліцею, розповіла про мету методу, способи створення мандал і етапи роботи з нею, привела приклади мандал у природі, зосередила увагу колег на тому, що не можна робити при виготовленні мандал.

Русецька Людмила Олександрівна, практичний психолог Миколаївського професійного суднобудівного ліцею імені Героя Радянського Союзу В. О. Гречишникова, поділилася досвідом проведення здоров’язберігаючих та профілактичних заходів з педагогами у закладі з метою профілактики професійного вигорання. Презентувала учасникам низку вправ для зняття напруги, розвантаження.

Організатори й учасники семінару оголошують подяку адміністрації й педагогічному колективу Державного навчального закладу «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну» за сприяння в проведені заходу.

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 400 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0