close

18:36
«Зелена» трансформація профтехів.

Сучасні екологічні виклики для професійної освіти України, зарубіжні практики повоєнної відбудови, вектори забезпечення екологізації професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників у воєнний та повоєнний час обговорювали 23 жовтня 2024 року заступники директорів з навчально-методичної роботи, методисти закладів професійної (професійно-технічної) освіти на обласному семінарі «Екологічна складова професійної освіти в Україні. Розвиток «зелених» компетентностей та «зелених» навичок, необхідних для «зеленої» трансформації в різних секторах економіки країни».

Учасники заходу розглянули ключові напрями «зеленої» трансформації профтехів, які впливають на формування екологічної компетентності учасників освітнього процесу та реалізовуються через створення екологічного освітнього простору, екологізацію навчальних планів і програм та екологічне партнерство.

Присутні обговорили основні завдання екологічної освіти в системі професійної освіти, а саме: формування глибоких екологічних професійних знань, умінь і навичок; екологічного фахового та критичного мислення; екологічної відповідальності на основі професійних знань про екологічні проблеми на виробництві.

Детально розглянули способи вирішення проблеми екологізації через розвиток «зелених» компетентностей та формування «зелених» навичок, необхідних для «зеленої» трансформації в сільському господарстві та за професіями громадського харчування і ресторанного сервісу

Велика увага приділена методам та прийомам формування нового покоління відповідальних громадян; отримання знань і вмінь, що можуть забезпечити креативний підхід до розв‘язання екологічних проблем на виробництві з метою зменшення негативного впливу на довкілля; розвитку мотивації й потреби в безпечній та екологічно доцільній трудовій діяльності; підготовці до професійної діяльності випускників з високим рівнем екологічної свідомості та компетентності, які будуть більш конкурентоспроможними на ринку праці.

Практичні аспекти формування «зелених» компетентностей та «зелених» навичок у закладах професійної (професійно-технічної) освіти висвітлені через використання компетентнісно орієнтованих завдань, які інтегрують зміст різних галузей виробництва, планування навчальних проєктів спеціально розробленої тематики, участь у різноманітних акціях, конкурсах, ініціативах екологічної тематики тощо.

НМЦ ПТО у Миколаївській області висловлює щиру подяку всім спікерам за професійний підхід до підготовки матеріалів та якісний візуалізований супровід виступів.

Нехай наше ставлення до довкілля буде відповідальним і дбайливим, а кожен крок — спрямованим на збереження планети для майбутніх поколінь. Зберігаймо ресурси, зменшуємо відходи, обираємо стале споживання та надихаємо інших на захист довкілля.

Разом до перемоги! Все буде Україна!!!

Категорія: Обласні заходи для пед.працівників | Переглядів: 62 | Додав: vaSKIN | Рейтинг: 0.0/0