13:28 Завершився візит освітян України до Естонської Республіки | |
У липні 2023 року Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні в межах програми Організації Об’єднаних Націй (ООН) з відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу організувала для представників Міністерства освіти і науки України, регіональних органів управління професійною (професійно-технічною) освітою, представників навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти, а також керівників (працівників) закладів професійної (професійно-технічної) освіти візити до Естонської Республіки – країни, що досягла значних успіхів у впровадженні реформ у галузі професійної освіти. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Мета заходів – ознайомлення освітян України з реформами в галузі професійної освіти Естонії, вивчення досвіду ефективного управління в межах Національної системи ПТО. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Взяли участь в одному з таких візитів і представники Миколаївської області. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Учасниками делегації було відвідано Міністерство освіти Естонії, муніципалітети міст Хаапсалу, Пярну та 9 освітніх закладів у містах Таллінн, Хаапсалу, Пярну, Вільянді, Тарту, Лууа. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Серед висвітлених питань такі: - законодавство естонської Республіки в галузі професійної освіти, система професійної освіти; - надання освітніх послуг для молоді та дорослого населення за довгостроковими ти короткотерміновими освітніми програмами, навчання впродовж життя; - автономія закладів професійної освіти, їх фінансування; - діджиталізація управлінської діяльності та освітнього процесу; - співпраця з підприємствами – роботодавцями, міжнародними організаціями; - проєктна діяльність; - виробнича діяльність закладів, інвестування у свій розвиток; - формування внутрішньої системи оцінювання діяльності закладу, оцінка якості роботи педагогів; - навчання осіб з особливими освітніми потребами; увага енергозбереженню та ефективному використанню енергоресурсів, «зелена» освіта та інші. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Освітяни України оглянули матеріально-технічну базу закладів, ознайомилися зі стратегіями їх розвитку. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Наскрізною лінією через увесь візит проходила підтримка Естонською Республікою українського народу та України у важкий для нашої країни час, допомога українцям, у тому числі і їх навчання. ![]() ![]() ![]() ![]() Побачене та почуте викликало захоплення у членів української делегації, спровокувало велику кількість запитань, відповіді на які терпляче надавали колеги – естонці. ![]() ![]() ![]() ![]() Досвід безцінний! Отримана інформація ще потребує переосмислення, адаптації під українські реалії. Але наразі освітяни-українці побачили, до чого варто прагнути, на що направляти свої зусилля, чого можна досягти. ![]() ![]() ![]() ![]() Щиро вдячні ПРООН, Європейському союзу, освітянам Естонської республіки, організаторам візиту, супроводжуючим-гідам за надану інформацію, за увагу, відкритість, терплячість, турботу, затишну та невимушену атмосферу спілкування, за розуміння. ![]() ![]() ![]() Щиро вдячні естонському народу за все! | |
|